BDM wydało rekomendację 'kupuj' dla spółki Śnieżka, wycena 41,2 zł


Sony Pictures ocenia, że w ciągu ostatnich pięciu dni w 108 krajach wpływy kasowe z filmu o próbach do londyńskich koncertów Michaela Jacksona This Is It sięgnęły 68,5 mln dol. W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie wyniosły o ponad połowę mniej - 32,5 mln dol.

PKP Cargo przewiozło 104,6 mln ton w 2009 roku, przekroczyło plan o 3,3%


# dochodzi inf. z komunikatu Pekao S.A. #

Hiszpania dołoży na premie na nowe auta


Do końca roku Hiszpania wyłoży dodatkowo 40 mln euro na premie na nowe auta za złomowanie starych gratów, a ponadto będzie dawać takie premie w przyszłym roku.

An-225 przewiózł największy ładunek w historii


Firma Geodis pokierowała Antonovem-225, podczas najwiekszego w historii transport lotniczego. Szwedzka firma obsłużyła jeden z największych transportów ładunku jaki kiedykolwiek przewieziono drogą powietrzną – dwa prototypowe ...

„Przedsiębiorca ma prawo” – sprawozdanie z realizacji Programu Reformy Regulacji


– Nie chodzi o zwalczanie złych przepisów, ale o zmianę sposobu stanowienia aktów prawnych w Polsce tak, aby stworzyć stabilny system prawa gospodarczego – powiedział minister gospodarki Piotr Woźniak podczas wspólnego posiedzenia Komisji Rozwoju Przedsiębiorczości i Komisji Gospodarki, które odbyło się 28 marca br. w Ministerstwie Gospodarki.

NBP: Saldo obrotów bież. wyniosło -424 mln euro w IV


MG: spalanie ułatwi rozwiązanie problemu skupu i magazynowania zboż


MG prowadzi prace nad rozszerzeniem definicji biomasy, które umożliwi wykorzystywanie w energetyce ziaren zbóż nie nadających się na zakup interwencyjny oraz nie objętych tym zakupem. Rozwiązanie takie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom producentów rolnych i branży energetycznej - pisze resort w komunikacie.

Interpelacje - czerwiec 2008 r.


Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak w pismach z 1 kwietnia br. odpowiedział na interpelacje posłów: Dariusza Lipińskiego, Michała Stuligrosza, Pawła Arndta, Krzysztofa Tyszkiewicza, Stanisława Wziątka i Andrzeja Grzyba w sprawie funkcjonowania rynku spirytusu surowego i bioetanolu.

MSP: porozumienie z Gazpromem daje Polsce korzyści ekonomiczne


Porozumienie z Gazpromem w sprawie zwiększenia dostaw gazu do Polski daje korzyści ekonomiczne i prawne dla polskiej gospodarki oraz polskiej spółki gazowej PGNiG - ocenił w środę wiceminister skarbu Mikołaj Budzanowski.

Terminal LNG w połowie będą budować polskie firmy


Jak ustalił „Dziennik Gazeta Prawna”, połowa robót przy budowie terminalu LNG w Świnoujściu będzie realizowana przez polskie firmy.

Największe inwestycje na Lubelszczyźnie


Po raz pierwszy przedstawiamy listę szczęśliwców, którzy bez konkursów dostaną w sumie prawie 800 mln zł z RPO. Na liście znalazły się projekty, które władze województwa uznały ...

Komorowski podpisał ustawę o udostępnianiu informacji gospodarczych


Pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski podpisał w czwartek ustawę o udostępnianiu informacji gospodarczych. W Biurach Informacji Gospodarczej nie będą mogły zasiadać osoby skazane prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo skarbowe.

Atrakcyjność inwestycyjna regionów Polski rośnie


Wybór miejsca inwestycji jest przeważnie poprzedzony gruntowną analizą jego walorów ekonomicznych. Ale bywa też sprawą wrażenia. Wizerunek regionu i aktywność jego gospodarzy są bardzo istotne. Od blisko dziesięciu lat Chiny i Indie biły inne kraje pod względem wartości inwestycji.

CEZ na linii walki wyborczej


Czeska energetyka i główny gracz na tamtejszym rynku – CEZ stały się narzędziem polityków w toczącej się kampanii wyborczej.

Gartner: rośnie sprzedaż PC-tów


- profesora naszej uczelni, który został wyróżniony w dziewiątej edycji konkursu „Zostańcie z nami!”, organizowanego przez tygodnik „Polityka” od 2001 r. Nagroda przyznawana jest młodym naukowcom ze wszystkich dziedzin nauki. Beneficjenci muszą wykazać się wyróżniającymi publikacjami, prowadzić interesujące badania naukowe na wysokim poziomie, a także mieć uzdolnienia dydaktyczne. Gratulujemy!

znalezionych: 24075, strona 1 z 1605
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>