Kurczą się walutowe długi Polaków


Poziom zadłużenia klientów banków z tytułu kredytów hipotecznych spadł w lipcu o ponad 8 mld zł.

Polimex Mostostal miał w I kw. 16,8 mln zł zysku netto


Polimex Mostostal zanotował w pierwszym kwartale 2010 roku 16,8 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej - poinformowała spółka w raporcie. Konsensus zakładał wynik netto na poziomie 15,8 mln zł.

Wyburzanie domów w Detroit


W stolicy amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego, Detroit, rozpoczęła się operacja burzenia opuszczonych domów. W mieście tym są dziesiątki tysięcy porzuconych nieruchomości.

eCard wyemituje 26.384.720 akcji dla SKOK-u


eCard wyemituje 26.384.720 akcji serii B, z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Cena emisyjna akcji wynosi 0,72 zł. Akcje zostaną objęte przez Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych SKOK oraz Towarzystwo Finansowe SKOK SA - podał eCard we wtorkowym komunikacie.

Kanada podniesie stopy?


Decyzji kanadyjskiego banku centralnego o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie 0,25% towarzyszyły sygnały zapowiadające zaostrzenie polityki monetarnej w przyszłości. Tym samym Kanada może być pierwszym z 7 najbardziej uprzemysłowionych państwa świata, które zdecyduje się na taki krok.

GPW wyłoniła liderów rynku NewConnect


Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wyłoniła listę 16 emitentów, którzy po sesji 31 marca br. zostali zakwalifikowani do segmentu NewConnect LEAD. Celem utworzenia tego segmentu jest wyróżnienie największych i najpłynniejszych spółek, które mają największe szanse spełnić kryteria dopuszczeniowe na główny parkiet Giełdy.

Play i Plus grały nie fair z konkurencją


- Umowa zawarta pomiędzy operatorami komórkowymi P4 i Polkomtelem, dotycząca roamingu krajowego, ograniczała konkurencję - uznał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Na spółki nie nałożył kar finansowych, bo zobowiązały się one do zmiany warunków porozumienia.

Rząd gra na walutach


Ministerstwo Finansów zawarło w grudniu kilka transakcji na rynku walutowym - poinformował przedstawiciel resortu. Analitycy nie są zaskoczeni. Ich zdaniem ministerstwo wzięło pod uwagę sytuację na rynku, przez co zapewni sobie zysk.

MF: ryczałtowcy przekazali OPP 6,8 mln zł w ramach 1 proc. podatku


Podatnicy podatku zryczałtowanego przekazali, w ramach 1 proc. podatku, 6 mln 866 tys. 832 zł na organizacje pożytku publicznego (OPP) - poinformowało we wtorek PAP Ministerstwo Finansów. Resort zapewnia, że pierwsze pieniądze już trafiają na konta organizacji.

TVN liderem cennikowych wpływów z reklam w 2009 roku


W 2009 roku największe cennikowe wpływy z reklam wśród stacji telewizyjnych miał TVN i wyniosły one 2,85 mld zł (dane nie uwzględniają rabatów), czyli o 0,6 proc. więcej niż w 2008 roku - podały Wirtualnemedia.pl na podstawie danych TNS OBOP.

Rozliczenie w kosztach zakupu firmowego auta


Wielu przedsiębiorcom samochód jest równie niezbędny jak komputer czy telefon. Kupowany na potrzeby firmy, zazwyczaj spełnia kryteria do uznania go za środek trwały. A to oznacza, że wydatki na jego zakup należy rozliczać w czasie poprzez odpisy amortyzacyjne. Odpisy te w określonych sytuacjach można jednak optymalizować.

Kaczyński apeluje do Tuska i Pawlaka o interwencję ws. Fiata


Kandydat PiS na prezydenta Jarosław Kaczyński zaapelował w czwartek w Tychach do premiera Donalda Tuska, wicepremiera Waldemara Pawlaka i innych ministrów o "zdecydowaną interwencję" w sprawie planowanego przeniesienia produkcji fiata pandy z tyskiej fabryki do jednego z włoskich zakładów koncernu.

Polimex Mostostal chce przejąć akcje


Polimex Mostostal chce przejąć 100 proc. akcji w swoich spółkach zależnych, w tym w dwóch notowanych na GPW: Energomontażu Północ i Naftobudowie - poinformował Polimex Mostostal w komunikacie.

Siedem PKS-ów na sprzedaż


Minister skarbu zaprosił inwestorów do negocjacji w sprawie kupna do 85 proc. akcji siedmiu Przedsiębiorstw Komunikacji Samochodowej - poinformował w czwartek resort skarbu. Oferty można składać do 18 stycznia w siedzibie MSP.

Na GPW strach utrudni odreagowanie spadków w poniedziałek


Nadchodzący tydzień na warszawskim parkiecie zapowiada się emocjonująco. Tylko pozornie szansą na poprawę nastrojów na GPW jest pozytywne rozstrzygnięcie piątkowej sesji na Wall Street gdzie doszło do odreagowania w końcówce.

znalezionych: 27504, strona 1 z 1834
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>